Δραστηριότητες της Γ΄Ορθοπαιδικής κλινικής
Pablo Software Solutions
? Ο κεντρικός διάδρομος της Γ΄Πανεπιστημιακής Ορθοπαιδικής Κλινικής

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗΣ

Η Επικουρική Iατρός-Ορθοπαιδικός της Κλινικής μας  κ. Ελλάδα Παπαδογεώργου έλαβε το “European  Diploma of Hand Surgery”  στις εξετάσεις της  Federation of European Societies for  Surgery of the Hand (FESSH)

ο Από 5 μέχρι 7 Μάιου 2009 έγινε στην Σμύρνη με επιτυχία το 7ο Διαπανεπιστημιακό Συνέδριο Τουρκίας και Ελλάδος στο οποίο συμμετείχαν ο Καθηγητής Δ. Κορρές και μέλη ΔΕΠ και από τις τρείς πανεπιστημιακές κλινικές.

Φωτογραφίες απο την επίσκεψη του Καθηγητή Δ. Κορρέ στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Σμύρνης μαζί με τον Αν καθηγητή της Β' Ορθοπαιδικής Κλινικής κ Ν.Ευσταθόπουλο και τον ειδικευόμενο κ Εμ.Μπριλάκη

οΣυμμετοχή του Καθηγητού Δ. Κορρέ στο 7th Biennial ISAKOS Congress στην Osaka, Japan από 5 μέχρι 9 Απριλίου 2009.
o
Οι Α', Β΄, Γ΄ Πανεπιστημιακές Κλινικές του Πανεπιστημίου Αθηνών και το Ερευνητικό Κέντρο Θεόδωρος Γαρουφαλίδης διοργάνωνσαν με μεγάλη επιτυχία από κοινού το 15ο Σεμινάριο Οστεοσύνθεσης στο Βόλο από 19 μέχρι 21 Μαρτίου 2009.
οArgospine, Paris 28-29 Jan 2009
ο Advances in spine surgery, Ιωάννινα 5- 7 Μαρτίου 2009